ویلا سازی

ویلا سازی

اصولا ویلا به خانه های حیاط دار که حس طبیعت را به ما میدهد گفته میشود ویلاسازی خود یکی از بهترین راه ها برای دریافت آرامش در دوران بازنشستگی و سپری کردن تعطیلات در مکانی دنج و زیبا با هوایی فوق العاده تمیز و به دور از سرو صدا و نا هنجاری های شهری می باشد. برای ساختن ویلا و محول کردن کار ویلاسازی نکات بسیار مهمی وجود دارد که سعی می کنیم  به آن ها بپردازیم.

سبک ویلا

کلاسیک، مدرن

به طور کلی ویلاسازی با دو سبک کلاسیک و مدرن انجام میگیرد و تقسیم بندی می شود.و هرکدام از این سبک ها ویزگی های خود را دارا میباشند و باید انتخاب آن با توجه به سلیقه کارفرما صورت پذیرد.تفاوت این دو سبک معمولا درطراحی نما و دکوراسیون داخلی آن ها می باشد. در ویلا های مدرن معمولا از نماهای مدرن، محوطه سازی های مدرن و به طور کلی دکوراسیون داخلی مدرن استفاده می شود و این سبک طرفدار های خاص خود را دارند. در ویلاهایی که از ویلاسازی به سبک کلاسیک استفاده می کنند بیشتر تلاش به این است که حس طبیعت و محیط اطراف القا شود و در دکوراسیون داخلی و نمای آن ها معمولا از آجر و چوب استفاده میشود که مصالح کلاسیک به حساب می آیند.

مراحل ساخت ویلا

مراحل ویلاسازی و ساخت ویلا به طور کلی شامل 3 میشود.بخش اول پیدا کردن یک زمین مناسب با قیمتی متعارف و مناسب می باشد.

شرکت شهران سازه آفاق با تجربه بالایی که در اجراء امور اولیه انتخاب زمین دارد، قادر خواهد بود مشاور و همراه بسیار خوبی در مهمترین بخش کار باشد. در واقع بعد از انتخاب زمین، باید مجوزهای لازم اخذ گردد تا فرآیند ساخت آغاز شود و با توجه به کامل بودن مجموعه شهران سازه آفاق که شامل شرکت آزمایشگاه خاک و شرکت طراحی و نظارت (جهت اخذ مجوزها و تاییدیه های نظام مهندسی و شهرداری)، و همچنین گروه طراحی اجرایی بسیار کارآزموده با تعداد بالای نمونه کار اجرا و طراحی بوده، می باشد، می تواند طی جلسات حضوری و اطلاع و آگاهی از سلیقه کارفرما در برنامه ریزی همزمان پیگیر امور اداری و اخذ مجوزهای صدور پروانه و نیز طراحی و D3 پلان ها، نما و دکوراسیون داخلی پروژه ها، باشد. 

این همراهی مطمئنا از بسیاری دغدغه های کارفرماهای محترم که تخصص در این زمینه (اخذ مجوزات اداری) را ندارند، می کاهد.

 مرحله اجرای ویلاسازی از لحاظ مهندسی سازه و ساختمان خود شامل گام های اجرای پی و فونداسیون و سپس اجرای اسکلت سازی و سفت کاری و بعد از آن ها به مرحله نازک کاری و زیبا سازی ویلا خواهیم رسید. بسته به نوع ویلاو همچنین شکل کلی آن از پی های گسترده یا نواری یا حتی پی منفرد در ویلاسازی استفاده می شود اما معمولا از پی نواری در ساخت ویلا استفاده میکنیم.و سپس فونداسیون آماده و بتن ریزی آغاز میشود و در مرحله بعد پس از خشک شدن قوام آمدن بتن ریخته شدن اجرای اسکلت آغاز می شود که بسته به نوع منطقه ،طرح کلی سازه و شرایطی دیگر از اسکلت بتنی یا فلزی استفاده خواهند شد. در مرحله یعد دیوار چینی و اجرای تاسیسات ،برقی و مکانیکی آغاز میشود و در آخر ویلاسازی هم درب و پنجره ،نرده و … نصب خواهد شد.

در مرحله نازک کاری کار های تزئینی و زیباسازی دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا انجام میپردازد این مرحله می تواند شامل نصب کابینت آشپزخانه، نصب کاغذدیواری ، نصب پارکت لمینت و…باشد.

کلیه عملیات نازک کاری همراه با تزئینات و زیباسازی دکوراسیون داخلی با طراحی و 3D از قبل با کارفرمای محترم، مورد بررسی، انتخاب و تایید قرار گرفته و زیرنظر  پیمانکاران با تجربه و کاربلد اجراء و توسط مهندسین فنی در هر بخش مورد نظارت قرار می گیرد.

 محوطه سازی ویلا یکی از کلیدی ترین و مهم ترین آیتم های ویلاسازی و ساخت ویلا می باشد چراکه اولین جایی که در دید قرار دارد محوطه ویلاست.

برای ویلاسازی و ساخت ویلا دوراه پیش رو دارید یک این که خودتان شروع به ساختن ویلای مورد علاقه خود بکنید و بک تجربه جدید را به دست بیاورید و طبیعتا با توجه به این که قبلا تجربه ساخت و ساز را نداشته اید هم وقت شما هم پول شما هدر خواهد رفت،و راه دوم این که با شرکتی قرار داد ببندید و با توجه به سلایق خود و خانواده از میان طرح های ارائه شده متناسب با زمین ،بودجه و سلیقه شما توسط شرکت ویلاسازی ،طرح را انتخاب کنید و با خیالی راحت در کمترین زمان کلیه ویلا خود را باطرحی شیک و زیبا و لوکس تحویل بگیرید. ذکر این نکته مهم است که به هر شرکتی اعتماد نکنید و شرکتی را انتخاب کنید که دارای نمونه کار های مختلف و سابقه کار در آن محلی باشد که شما قصد ساخت ویلا را دارید. شرکت شهران سازه آفاق با وجود پروژه های مختلف ویلاسازی آماده ارائه مشاور رایگان به شما عزیزان در این خصوص میباشد.

تماس با سایت