طراحی داخلی

طراحی داخلی

طراحی داخلی حرفه ایست که  به طراحی فضای داخلی مربوط است و مانند معماری کلی ساختمان، شامل تمام بخش های سازه، تاسیسات، مصالح، رنگ، دکوراسیون و…. اما در داخل فضا می باشد. به بیانی ساده تر می توانیم معماری داخلی را طراحی اجزا و فضای ثابت داخلی و طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را چگونگی چیدمان فضاها و اجزا متغیر آن تعریف کنیم.

یک معمار داخلی ابتدا باید طراحی داخلی را به گونه ای انجام دهد که پاسخگوی عملکرد، نیازها، رفتار ها و اقلیم باشد و سپس به چگونگی تعریف حس آن فضا از منظر نور، رنگ، مبلمان و … می پردازد.

هدف از هنر طراحی داخلی، عموما فراهم کردن محیطی راحت و از منظر زیبایی‌شناسی دلپذیر است که خواسته‌ها و انتظارات صاحب آن را برآورده می‌کند. در واقع طراحی داخلی ترکیبی از هنر و مهندسی است.

طراحی داخلی یکی از شاخه های معماری می باشد ، باید این نکته را در نظر داشت که هر  شاخه تخصصی در هر رشته صرفا در محدوده همان مجموعه معنادار خواهد بود.

بهترین ساختمان ها و فضای داخلی، فضاهایی هستند که میان عناصری که کلیت را تشکیل می دهند ناهمخوانی وجود نداشته باشد.

در میان عناصر، جنبه های سازه ای یک ساختمان، برنامه ریزی سایت، محوطه سازی، مبلمان و گرافیک معماری (علائم)، و همچنین جزئیات داخلی است که در نمونه های بسیاری از ساختمان های برجسته و داخلی ایجاد شده است و به صورت یکپارچه(هماهنگ) عمل می کنند.

شرکت شهران سازه آفاق با کادری مجرب و آموزش دیده آماده است تا با ارایه مشاوره در خصوص طراحی داخلی خانه، طراحی و اجرای ویلا، دفتر کار و ارایه خدمات مهندسی معماری، اجرا و نظارت پروژه شما را همراهی کند.

در انجام کار طراحی داخلی، جزئیات جهت ارائه با 3D و برای برقراری ارتباط کارفرما با طرح خواهد بود و همراه با نقشه های دقیق دو بعدی جهت اجراء صحیح پیمانکاران، که هر دو نوع ارائه، در لیست خدمت شرکت

دکوراسیون داخلی

می باشد. همچنین داشتن نمونه کارهای اجراء شده و عکس از روند و پایان اجراء، مصداق واقعی تخصص و تجربه در طراحی و اجراء است.

تماس با سایت